Ważne postacie

Artykuł zawiera postacie zarówno z Gothica II i dodatku Noc Kruka…

Xardas

Niegdyś najwspanialszy z pośród Kręgu Magów Ognia. Nadzorował powstanie bariery w Górniczej Dolinie. W pierwszej części sagi objawia się nam jako nekromanta. Przez prawie całą grę znajduje się w swojej wieży na terenie orków. Pomaga nam dostać się do Śniącego i to właśnie on wyciągna Bezimiennego z zniszczonej Świątyni. W Gothic’u II jest pierwsza postacią jaką spotkamy. Pomaga naszemu bohaterowi aż do piątego rozdziału, kiedy niespodziewanie znika. Pojawia się po zabiciu Smoka – Ożywieńca i wchłania jego duszę, zarazem moc Beliara.

Gorn

Stary przyjaciel z Kolonii Karnej. Pomagał nam poszukać kamień ogniskujący potrzebny do zniszczenia bariery i pomógł oczyścić Wolną Kopalnię z ludzi Gomeza. W 2 części sagi jest najemnikiem na farmie Onara, lecz w 4 rozdziale zostaje jednym ze łowców smoków. Pomaga nam dojść do kamiennego smoka. W 5 rozdziale wraca na farmę Onara i możemy go wziąć do załogi na statek. Gorn jest siłaczem i wesołkiem lubiącym rozróby, jest jednym z 4 najlepszych przyjaciół Bezimiennego.

Diego

Stary przyjaciel z Kolonii Karnej. Uratował nas na początku gry przed Bullit’em i pomógł nam w zabiciu trolla, i zdobyciu kamienia ogniskującego. W Gothic’u II spotkamy go w Górniczej Dolinie. Prosi nas o pomoc w wydostaniu się z doliny oblegającej przez orków. W 3 rozdziale spotkamy go w Khorinis, chce odzyskać swoje dawne stanowisko w górnym mieście. W 5 rozdziale chętnie dołączy sie do załogi statku. Diego jest wyśmienitym łucznikiem i zręcznym złodziejem, oraz dobrym kusznikiem. Jest jednym z 4 najlepszych przyjaciół Bezimiennego.

Lester

Stary przyjaciel z Obozu Bractwa. Pomagał nam zostać nowicjuszem i szedł z nami po kamień ogniskujący do starej cytadeli. W drugiej części sagi Gothic spotkamy go na początku gry w okolicach wieży Xardasa. W 3 rozdziale znajduje sie przy wejściu do Górniczej Doliny, da nam kamień teleportacyjny do wyżej wymienionej wieży. W 5 rozdziale gry stoi przed wieżą Xardasa i przekazuje nam list od nekromanty. Może z nami popłynąć na Dwór Irdorath. Jest jednym z 4 najlepszych przyjaciół Bezimiennego.

Milten

Stary przyjaciel z Kolonii Karnej. Pomagał nam w zdobyciu kamienia ogniskującego i w naładowaniu Uriziel’a energią z kopca magicznej rudy. W Gothic’u II spotkamy go w Górniczej Dolinie, pomoże nam uratować Gorna z więzienia tamtejszego zamku. W 3 rozdziale znajduje się przed klasztorem i stoi tam do 5 rozdziału. Można wziąć go na statek. Jest on bardzo dobrym magiem i alchemikiem. Z natury jest spokojny oraz jest jednym z 4 najlepszych przyjaciół Bezimiennego.

Lee

Stary przyjaciel z pierwszej części Gothic’a. Był kiedyś najlepszym generałem. Do koloni został zesłany za zabicie żony króla, lecz to magnaci go w to wrobili. W Gothic’u II jest dowódcą najemników z farmy Onara. Jest wspaniałym wojownikiem i przywódcą. Może z nami popłynąć na wyspę Irdorath.

Lares

Najemnik, przywódca szkodników i stary kumpel z Gothic’a I. W drugiej części sagi jest członkiem ”Kręgu Wody”. Znajduje się w dzielnicy portowej Khorinis i obserwuje paladynów. Może zostać członkiem załogi statku. Jest zręcznym złodziejem oraz umiejętnym wojownikiem.

Angar

Stary znajomy z Kolonii Karnej. Był przywódcą straży świątynnej, po śmierci Y’Berion’a przejmuje dowództwo nad obozem bractwa. W Gothic’u II pojawia się w 4 rozdziale, w zamku. Angar jest człowiekiem rozwartym, bardzo dobrze walczy bronią. Może z nami wyruszyć na Dwór Irdorath.

Onar

Zbuntował się przeciwko królowi. Wynajął najemników do ochrony swoich ziem. Może przyjąć nas na swojego najemnika.

Cavalorn

Członek Kręgu Wody. Jest pierwszą postacią spotkaną w dodatku ”Noc Kruka”. Znajduje się w jaskini obok wieży Xardas’a. Od niego dowiadujemy sie o tajemniczej organizacji jaką jest ”Krąg Wody”

Greg

Stary wilk morski. Kapitan piratów z wyspy Jarkendar. Od niego otrzymujemy pancerz w którym dostaniemy się do obozu bandytów.

Lothar

Paladyn na służbie u Lord’a Hagen’a. W pierwszym rozdziale stoi przy bramie do miasta informując nowoprzybyłych o panujących zasadach w mieście. Jest nieśmiertelny, lecz w 3 rozdziale zostaje zamordowany. Podejrzenia padają na kowala Benneta z farmy Onara.

Vatras

Rozważny i mądry mag wody. Przez prawie całą grę znajduje się w Khorinis, na krótki czas opuszcza miasto i udaje się do słonecznego kręgu, aby naprawić Oko Innosa. W piątym rozdziale można go wziąć do załogi. Przydaje się jako alchemik i mag.

Lord Andre

Prawa ręka Lorda Hagena oraz dowódca straży miejskiej w Khorinis.Przez całą grę znajduje się w koszarach. Może nas przyjąć na służbę i prosi nas o odnalezienie gildii złodziei. Podczas gdy Lord Hagen zaczyna przygotowywać się do wyprawy do Górniczej Doliny on przejmuję władze w mieście.

Pedro

Nowicjusz, do trzeciego rozdziału stoi przed bramą Klasztoru, lecz później okazuje się zdrajcą i wykrada Oko Innosa z świętego miejsca. W szóstym rozdziale spotkamy go na Dworze Irdorath, został uwięziony w tamtejszym lochu.

Lord Hagen

Przywódca i kapitan paladynów w Khorinis. Stacjonuje w górnej części miasta w tamtejszym ratuszu. Przybył do Khorinis z misją od króla w celu zebrania jak największej ilości magicznej rudy z Górniczej Doliny. Zleca nam zadanie, które polega na zdobyciu dowodów na istnienie smoków.

Albrecht

Paladyn na służbie u Lord’a Hagen’a. Daje nam runy z zaklęciami i uczy nas magicznych umiejętności. Znajduje się w ratuszu.

Ingmar

Silny paladyn, znajdujący się w ratuszu obok Lord’a Hagen’a. Możne nas nauczyć umiejętności bojowych

Jack

Spotkamy go w dzielnicy portowej Khorinis. Poprosi nas o pozbycie się bandytów z jego latarni. W 5 rozdziale może zostać naszym kapitanem statku.

Wilk

Dawny znajomy z Kolonii Karnej. Jest najemnikiem na farmie Onara. Może nas nauczyć umiejętności myśliwskich. Za odpowiednią ilość płytek pełzacza może wykonać dla nas pancerz. Jeśli nie poszukamy mu pracy, będzie mógł zostać członkiem załogi.

Torlof

Dawny najemnik. Do Kolonii więziennej trafił za bunt na statku. W Gothic’u II jest najemnikiem na farmie Onara. Od pierwszego do piątego rozdziału znajduje sie na farmie. Później może zostać kapitanem statku.

Cord

Znajomy z Kolonii Karnej. Członek Kręgu Wody. Jest najemnikiem pracującym dla Onara. Może nauczyć nas umiejętności bojowych.

Bennet

Kowal z farmy Onara. W 3 rozdziale zostaje oskarżony o zabójstwo paladyna Lothara. Po wydostaniu go z więzienia może naprawić dla nas Oko Innosa. Można wziąć go do załogi na statek.

Jarvis

Dawny znajomy z Kolonii Karnej. Najemnik ochraniający Onara. Znajduje się w karczmie na terenie farmy.

Ulthar

Mądry arcymag Ognia. Znajduje się w klasztorze obok Pyrokara. Podczas Próby Ognia zleca nam zadanie polegające na stworzeniu magicznej runy ”Ognista Strzała”

Serpentes

Arcymag Ognia. Przesiaduje w klasztorze obok Pyrokara. Podczas Próby Ognia zleca nam zadanie polegające na zabiciu magicznego golema.

Pyrokar

Mądry przywódca Magów Ognia. Znajduje się w klasztorze. Podczas Próby Ognia zleca nam zadanie odnalezienie skrzyni, w której jest pusta runa. Z jego pomocą udaje nam się odzyskać dawną moc Oka Innosa. Można od niego kupić miksturę Uleczenie z opętania. Nie przepada za Xardasem.

Saturas

Dawny znajomy z Kolonii Karnej. Rozważny i mądry mag wody. Na wyspie Jarkendar zleca nam zadanie polegające na przeszkodzeniu Krukowi przed splugawieniem Świątyni Adanosa.

Nefarius

Mądry mag. Dawny znajomy z Kolonii Karnej. Zleca nam zadanie polegające na odnalezieniu wszystkich fragmentów ornamentu.

Merdarion

Rozważny mag wody. Znajomy z Kolonii więziennej. Na wyspie Jarkendar zlecił nam zadanie polegające na otworzenie wszystkich ocalałych portali.

Riordian

Mądry mag wody. Dawny znajomy z Kolonii Karnej. W nowym świecie prosi nas o odnalezienie wszystkich Domów Pradawnych.

Myxir

Mag wody. Znajomy z Kolonii więziennej. Na wyspie Jarkendar prosi nas abyśmy udali sie do ducha Quarhodron’a.

Jack Aligator

Odważny pirat. Pierwszy raz spotykamy go w jaskini prowadzącej do kanionu. Proponuje nam, że zabierze nas do obozu piratów pod warunkiem, że pomożemy mu w polowaniu.

Skip

Pirat. Pierwszy raz spotykamy go na plaży w okolicy miasta Khorinis. Opowiada nam o bandytach i Dexter’ze. Później pojawia się w obozie piratów.

Fisk

Dawny handlarz z Kolonii Karnej. Spotykamy go w obozie bandytów, stoi za próbą zabójstwa Estebana. Poprosi nas o pomoc w pozbyciu się wcześniej wspomnianego bandyty.

Esteban

Silny bandyta. Pilnuje wejścia do kopalni w obozie. Wpuści nas do owego miejsca pod warunkiem, że pomożemy mu w odszukaniu osoby odpowiedzialnej za próbę zamachu na jego życie.

Thorus

Dawny strażnik w Starym Obozie. Znajduje się w obozie bandytów w którym pilnuje wejścia do kopalni. Po zabiciu Kruka obejmuje władze nad bandytami.

Scatty

Dawny nadzorca areny w Starym Obozie. Spotkać go można przy wejściu do kopalni w obozie bandytów.

Bloodwyn 

Dawny znajomy ze Kolonii Karnej. Znajduje się w obozie bandytów. Jest prawą ręką Kruka. Nadzoruje kopalnię i więźniów.

Kruk

Magnat i prawa ręka Gomeza z Gothic’a I. W dodatku ”Noc Kruka” jest głównym przeciwnikiem oraz sługą Beliara. Jest przywódcą bandytów na wyspie Jarkendar. Znajduje się w Świątyni Adanosa. Nosi potężny pancerz oraz Szpon Beliara.

Garond

Paladyn na służbie u Lord’a Hagen’a. Kapitan zamku w Górniczej Dolinie. W 2 rozdziale zleca nam zadanie polegające na dowiedzeniu się ile rudy wydobyli jego ludzie. Natomiast w 4 rozdziale otrzymujemy zadanie, które polega na zabiciu smoków z Górniczej Doliny.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *