bez-nazwy-7dsa

Wpisany przez ZekruS   
wtorek, 10 sierpnia 2010 12:55

Kopalnie

Stara Kopalnia

kopalnie_3

Jest to jak sama nazwa mówi najstarsza kopalnia w Koloni Karnej. Król Rhobar II miał z niej nawet dość dobre zyski, lecz do czasu najazdów Orków. W strachu przed zielonoskórymi, król postanowił stworzyć Magiczną Barierę (więcej znajdziesz tutaj), aby chroniła kopalnię przed najeźdźcą, lecz coś poszło nie tak. Coś musiało zagłuszyć strukturę bariery i jej twórcy (magowie) zostali niewolnikami własnego dzieła, tak jak cała Kolonia Karna. Niewolnicy wykorzystali ten moment i przejęli władzę, teraz najbardziej wpływową osobą w Koloni Karnej jest Gomez, do którego należy Stary Obóz wraz z Starą Kopalnią. Dzięki tej kopalni, w której wydobywana jest cenna magiczna ruda, Gomez wraz ze swoimi ludźmi dostają od Króla to, czego zażądają (jedzenie, kobiety itp). Nadzorcą kopalni jest Ian, którego zadaniem jest utrzymanie porządku i ładu.

Od zawsze w Starej Kopalni mieszkają bardzo groźne pełzacze, z których Sekta czerpie zyski, pozyskują wydzielinę z ich gruczołów. Część Kopalni została zamknięta, gdyż znajduje się tam gniazdo pełzaczy, a w nim Królowa Pełzaczy, z którą prędzej czy później się zmierzysz.

W Starej Kopalnii nie brakuje także handlarzy. Odrazu po wejściu zobaczysz jednego z nich. W sumie jest ich trzech(Alberto, Santino i Wąż).

Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, a dla Gomeza kończy się w czwartym rozdziale gry, gdy jeden z kopaczy przebija nie tą ścianę i cała kopalnia zostaje zalana. Gomez nie wie co ma teraz robić, gdyż nie ma czym handlować z Rhobarem i postanawia przejąć Wolną Kopalnię.

Wolna Kopalnia

kopalnie_2

Wolna Kopalnia należy do Najemników, którzy wydobywają magiczną rudę dla Magów Wody, aby zniszczyć Magiczną Barierę. Wolna Kopalnia ze względu na swój kształt nazywana jest "Kotłem". Historia tej kopalni nie jest jednak tak bogata jak historia Starej Kopalni. Możemy tu napotkać groźniejszy gatunek pełzaczy - Pełzacze Wojownicy. Do Kotła nie dostanie się nikt bez specjalnego zezwolenia Okyla.

W czwartym rozdziale po zalaniu Starej Kopalni, Gomez postanawia przejąć tą kopalnię i wysyła swoich ludzi. Później znajdziemy tu Orka Tarroka, który jest ciężko chory, może on Ci pomóc stworzyć Ulu-Mulu, jeśli poszukasz dla niego lekarstwo, które znajdziesz na terenie Wolnej Kopalni.

Opuszczona Kopalnia

kopalnie_1

Należała nigdyś do Gomeza, jednak pewnego dnia została zawalona. Znajduje się ona w okolicach placu wymian.

kopalnie_4

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież