Jak dostać się do miasta Khorinis?

Pierwszym poważnym wyzwaniem przed jakim staniemy w Gothic 2: Noc Kruka to dostanie się do miasta portowego Khorinis. Jako, że strażnicy bram miasta są bardzo nieufni nie wpuszczą Cię do środka od razu. Dostać się do miasta można na kilka sposobów, opiszę po kolei wszystkie z nich:

1. Zdobyć ubranie farmera

Możesz kupić ubranie od właściciela farmy – Lobarta. Lobart obniży koszt ubrania o 10 monet za każde zadanie wykonane na farmie. Można także ukraść ubranie z kufra znajdującego się w domu, jednak wtedy nie pokazuj się Lobartowi na oczy bo będzie Cię atakować.

2. Otrzymać glejt od Canthara

Canthara znajdziesz przy drodze biegnącej koło farmy Lobarta. Możesz porozmawiać z nim i otrzymać  glejt, który upoważni Cię do wejścia do miasta. W zamian będziesz musiał wykonać dla niego zadanie będąć już w środku. Zadanie to otrzymasz i tak niezależnie od tego czy wziąłeś glejt czy nie.

3. Podanie się za asystenta alchemika Constantino

Musisz nazbierać 10 ziół, podać się za pomocnika Constantino, strażnicy wpuszczą Cię do środka. (wymaga sprawdzenia)

4. Przekupić strażników przy bramie

Żeby przekupić stażników wystarczy 100 monet. Jeżeli od początku gry zbierałeś możliwie wszystkie przedmioty i pieniądze nie będziesz mieć problemu z “zapłatą”.

5. Obejść miasto i dostać się od strony morza

Ten sposób jest opłacalny ze względu na nagrodę – 500 doświadczenia. Aby dostać się do Khorinis od strony morza musisz okrążyć miasto naokoło trzymając się się muru biegnącego w prawą stronę. Uwaga, po drodze spotkasz trochę zwięrząt. Gdy już dotrzesz do drugiej bramy, udaj się ścieżką biegnącą w górę, po zboczu. Gdy już znajdziesz się na górze, kieruj się dalej na wprost, omijając latarnię (są w niej bandyci), biegnij prosto aż dotrzesz do urwiska. Teraz musisz zejść na dół (pozostawiam to Twojej inwencji), na plażę i popłynąć w kierunku widocznego portu. Po wyjściu z wody, w porcie spotkasz Lestera. Nagroda: 500 doświadczenia

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *